Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Немає відгуків, додати
вул. Милославська 6, оф 301, Індекс 02097, Київ, Україна
Додати відгук

Де можна встановити тепловий насос?

Де можна встановити тепловий насос?

Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути.

Опалювальні прилади такого типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але й досягають найвищих енергетичних класів серед усього наявного обладнання. Слід також згадатищо для встановлення не потрібне окреме приміщення (як у випадку з опалювальними котлами), а також немає законодавчих вказівок щодо цільового розташування теплового насоса в будівлі. Однак це не означає, що ми маємо повну свободу в його установці. Дуже важливо,наприклад, захистити систему від шкідливих факторів або забезпечити зручний доступ до основних компонентів у разі можливого збою. Отже, де слід розмістити тепловий насос?

Як специфіка роботи теплового насоса впливає на його розташування?

Для отримання оптимального з’єднання з наземною установкою тепловий насос найкраще встановити на зовнішній стіні будинку, на даху або на землі безпосередньо біля об’єкта. Однак ви повинні пам'ятати, що виробники передбачають мінімальну відстань пристрою від будівлі - зазвичай це значення має бути не менше 20-30 см. Забезпечення відстані забезпечує вільну циркуляцію повітря і, як наслідок, ефективне поглинання тепла. Також важливо, щоб пристрій не знаходився безпосередньо поруч із перешкодами (наприклад, кущами, балконами, обладнання для відпочинку), яке може перешкоджати потоку повітря.

Розміщувати насос варто під дахом, не менше ніж на 30-50 см над землею, щоб снігопад не знерухомив вентилятор, а під час морозів не накопичувався конденсат, що загрожує пошкодженням пристрою. Також слід уникати встановлення пристрою безпосередньо над комунікаціями, тротуарами, терасами та балконами – вода, що витікає з пристрою під час циклів розморожування, замерзає на них, що створює ризик травмування. Щоб встановити насос на відповідній висоті, ви можете використовувати як спеціальні рами, так і власні конструкції (наприклад, бетонний фундамент).

Шум і розташування теплового насоса

Відповідно до чинних норм, рівень звукового тиску на межі території не може перевищувати 40 дБ(А) вночі та 50 дБ(А) вдень. Однак іноді трапляється так, що зовнішній блок генерує ще більший рівень шуму - тоді пристрій потрібно встановити на відповідній відстані від країв ділянки. Якщо насос виробляє тиск 60 дБ(А), його слід розташувати на відстані щонайменше 4 м від лінії власності - за умови, що блок розташований подалі від стін будівлі. В іншому випадку відстань має бути збільшена до 6 м. Однак варто зазначити, що теплові насоси повітря-вода виробництва Kołton характеризуються надзвичайно тихою роботою, яка, серед іншого, пов’язана з звукоізоляцією камери агрегату та спеціальним вентилятором. Крім того, вони оснащені нічним режимом з відключенням звуку, тому шум не є обмеженням при виборі місця для установки системи.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner