Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Немає відгуків, додати
вул. Милославська 6, оф 301, Індекс 02097, Київ, Україна
Додати відгук

Повітря, вода чи земля – який тепловий насос обрати?

Повітря, вода чи земля – який тепловий насос обрати?

Серед систем опалення, представлених на ринку, теплові насоси є одним з найцікавіших варіантів

Відрізняються низькими експлуатаційними витратами, зручністю використання та відсутністю негативного впливу на природне середовище. З цієї причини багато людей, будуючи або модернізуючи будинки, вирішують встановити тепловий насос.

Однак сумніви виникають, коли ми повинні вирішити, який тип пристрою нам підійде - повітряний, водяний або грунтовий насос? Відмінності між цими варіантами важливі, оскільки вони можуть істотно вплинути на подальші витрати. Щоб вибрати правильну модель, перш за все, зверніть увагу на відмінності конструкції, ціну приладів і витрати, пов'язані з монтажем і експлуатацією.

Характеристика окремих типів теплових насосів

Повітряний тепловий насос

Цей тип пристрою працює шляхом передачі енергії, отриманої з повітря поза будівлею, в контур опалення всередині будинку. Повітряний тепловий насос можна використовувати для опалення як приміщень, так і побутової води, а енергія, яку він отримує, покриває до 75% потреби. Найважливішими перевагами повітряного теплового насоса є відсутність необхідності проведення земляних робіт і те, що в поєднанні з піччю на вугіллі еко-горох він може істотно знизити витрати на опалення.

Водяний тепловий насос

Характеризується високою енергоефективністю,однак недоліком є вимога мати доступ до проточної води. Більшість підземних водотоків виявляються настільки малими, що їх не можна використовувати для опалення будинку. Склад самої води також може стати проблемою - занадто високі концентрації певних елементів або домішок викликають засмічення фільтрів і теплообмінників.Знову ж таки, використання теплообмінників з нержавіючої сталі знижує ефективність системи та спричиняє додаткові витрати.

Грунтовий тепловий насос

Цей тип теплового насоса використовує теплову енергію, накопичену в землі, яку отримують за допомогою теплообмінників, розташованих глибоко в землі (вертикальні колектори) або трохи нижче поверхні промерзання (горизонтальні колектори). На жаль, встановлення ґрунтових теплових насосів є дорогим заходом, оскільки вимагає буріння. У разі існуючих будівель виконання земляних робіт не завжди є можливим або вимагає, наприклад, повного перекопання саду.

Який тепловий насос найкращий?

Оптимальним вибором серед перерахованих варіантів є повітряні теплові насоси. Їх придбання та встановлення вимагає значно менших витрат, ніж у випадку з грунтовими тепловими насосами, і, крім того, вам не потрібно турбуватися про доступ до відповідного середовища (на відміну від водяних теплових насосів). Також варто підкреслити, що повітряні теплові насоси Aircompact виробництва Kołton – це елегантні, сучасні, невеликі пристрої, які можна встановити будь-де за межами будівлі, не пошкоджуючи зовнішнього вигляду фасаду, і ними можна керувати дистанційно за допомогою мобільних пристроїв. Крім того, пропоновані теплові насоси не тільки задовольняють потреби в теплі, але також можуть виконувати функцію кондиціонування повітря влітку.

 • Де можна встановити тепловий насос?
  Де можна встановити тепловий насос?
  Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути. Опалювальні прилади цього типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але в той же час вони досягають найвищих класів енергоспоживання серед усіх доступних пристроїв.
  Де можна встановити тепловий насос?
 • Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?
  Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?
  Одним із найбільш економічних джерел зимового опалення у наших будинках є тепловий насос повітря-вода. Він сконструйований таким чином, що здатний обігрівати порівняно велику поверхню і споживати при цьому мінімальну кількість електроенергії. Тому його використовують як енергозберігаюче джерело тепла. Він використовує відновлювані джерела енергії: воду та повітря. Чи має насос окрім нагрівання охолоджувальні властивості?
  Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner