Біомаса як паливо для центрального опалення – види та їх переваги
Тепло, яке ми використовуємо для обігріву будинків та квартир, не виникає нізвідки. Для його одержання необхідно використовувати один із сировинних матеріалів.
Традиційно цю роль грають дрова чи вугілля. Однак останнє викопне паливо нещодавно відійшло в минуле. Все тому, що воно не екологічне – сприяє утворенню смогу та виділенню великої кількості вуглекислого газу. І це результати, які слід обмежувати, а не зміцнювати. Тому люди, які використовують центральне опалення, шукають інші способи забезпечити себе достатньою кількістю тепла.
Одним з видів палива, що чудово замінює традиційну сировину, є біомаса. Що це таке?
Згідно з професійним визначенням, біомаса складається з будь-яких твердих або рідких речовин тваринного та рослинного походження за умови, що вони біорозкладаються. Такий підхід означає, що багато матеріалів можна використовувати для створення біомаси.
Насамперед, для цієї мети підходять різні види відходів, незалежно від своїх джерел походження. Як біомасу можна використовувати відходи промисловості, сільського та лісового господарства, але не тільки їх. Будь-які побутові відходи також створюють велику біомасу. Це робить цю сировину доступною практично кожному за умови, що відходи ретельно сортуються і небіорозкладні відходи не потрапляють в біорозкладні відходи.
Великою перевагою біомаси є те, що в ній, як випливає з назви, можна об'єднати різні речовини в масу, яку можна буде використовувати для легкого отримання енергії. Цей метод опалення є надзвичайно екологічним, оскільки передбачає повторне використання відходів.
Які переваги біомаси можна відзначити? До них, безперечно, відносяться порівняно невисока ціна та надійність. Хоча відновлювані джерела енергії, такі як сонячна та вітрова енергія, не працюють постійно, біомасу можна отримати з відходів у будь-який час.
Види біомаси
Звичайно, так само, як вугілля та деревину можна розділити на різні види, існують і різні види біомаси. До них відносяться:
- тверда біомаса,
- рідка біомаса,
- газова біомаса.
Як бачите, критерієм, яким поділяється біомаса, є її матеріальний стан. Що стосується твердої біомаси, вона складається в основному з відходів рослинного походження, наприклад (і в основному) відходів деревини. Побічні продукти меблевої промисловості або вирубування лісу використовуються для виробництва палива, такого як брикети або гранули.
Рідка біомаса створюється внаслідок переробки конкретних рослин, наприклад, рапсу або кукурудзи. Відходи, отримані під час переробки цих видів, використовуються для виробництва палива або присадок до палива. Для отримання тепла котли використовують газоподібну біомасу, що складається в основному з метану та вуглекислого газу. Його джерелом є органічні відходи.
- Де можна встановити тепловий насос?Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути. Опалювальні прилади цього типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але в той же час вони досягають найвищих класів енергоспоживання серед усіх доступних пристроїв.Де можна встановити тепловий насос?
- Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?Одним із найбільш економічних джерел зимового опалення у наших будинках є тепловий насос повітря-вода. Він сконструйований таким чином, що здатний обігрівати порівняно велику поверхню і споживати при цьому мінімальну кількість електроенергії. Тому його використовують як енергозберігаюче джерело тепла. Він використовує відновлювані джерела енергії: воду та повітря. Чи має насос окрім нагрівання охолоджувальні властивості?Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?