Які параметри слід враховувати під час вибору теплового насоса?
Потреба потужності для опалення
При виборі теплового насоса слід виходити з того, які потреби він задовольнятиме. Його можна використовувати тільки для обігріву будівлі або також бути елементом вентиляції з рекуперацією тепла. Має значення також тип опалювальної установки і те, чи будується будинок чи вже збудовано. Виходячи з площі, розраховується кубатура будівлі та річне споживання води. Необхідно взяти до уваги, серед іншого: тип та якість теплоізоляції та середні температури в даному регіоні. Тепловий насос повинен повністю покривати енергетичні потреби цієї будівлі. За цією інформацією підбирається відповідна потужність, довжина контуру теплої підлоги або тип радіаторів для окремих приміщень. Підрахувати попит досить проблематично не лише через технічні деталі, а й через різні звички мешканців.
Ефективність насосу
Цей параметр залежить від умов, до яких пристосовано насос. Якщо зовнішня температура впаде нижче за обчислювальну потужність, отриманої енергії може виявитися недостатньо. Тепловий ККД насоса визначається коефіцієнтом термічного ККД COP, який повідомляє про співвідношення теплової потужності теплового насоса та електричної потужності приводу компресора. Зазвичай її задають для параметрів температури 0 С на вході від геотермального джерела і 35 С на подачі системи опалення. ККД насоса вищий, тим менша різниця між температурою на вході в насос і температурою подачі в систему опалення. Тому найбільша ефективність досягається за низькопараметричної системи опалення та доного джерела з високою середньою температурою протягом року.
Найвища температура (від 8 до 12°С) спостерігається у ґрунтових водах, проте дозволити собі такий насос можуть лише власники ділянок із конкретними водотоками. Температура ґрунту, залежно від глибини, до 5°С, але цілком стабільна. Проте температура повітря коливається від -20 до 30 °С. Хоча в цьому випадку є найбільші відмінності, установка обходиться найдешевше.
Опалення та електроенергія
Теплова потужність – це кількість теплової енергії, яку компресор може передати до установки. Він визначається значенням Pg. Він зможе задовольнити максимальну потребу в теплі, що дозволить насосу ефективно обігрівати будинок навіть за найнижчих температур. Однак у міру його збільшення насос споживатиме більше енергії. Pg також може відповідати приблизно 70% максимальної потреби. Це, у свою чергу, вимагає підключення додаткових опалювальних приладів, які підтримуватимуть роботу насоса за потреби. Електрична потужність вказується як Pe. Частина енергії для роботи пристрій черпає із наземного джерела. Однак, для повної ефективності насоса потрібно приблизно 25% електроенергії. Таким чином, низький індекс Pe вказує на дешевшу експлуатацію пристрою.
- Де можна встановити тепловий насос?Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути. Опалювальні прилади цього типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але в той же час вони досягають найвищих класів енергоспоживання серед усіх доступних пристроїв.Де можна встановити тепловий насос?
- Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?Одним із найбільш економічних джерел зимового опалення у наших будинках є тепловий насос повітря-вода. Він сконструйований таким чином, що здатний обігрівати порівняно велику поверхню і споживати при цьому мінімальну кількість електроенергії. Тому його використовують як енергозберігаюче джерело тепла. Він використовує відновлювані джерела енергії: воду та повітря. Чи має насос окрім нагрівання охолоджувальні властивості?Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?