Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Немає відгуків, додати
вул. Милославська 6, оф 301, Індекс 02097, Київ, Україна
Додати відгук

Принцип роботи теплового насоса

Принцип роботи теплового насоса

Що таке тепловий насос?

Тепловий насос – це низькотемпературний опалювальний пристрій, що використовує теплову енергію навколишнього середовища (землі, повітря та води). Принцип його роботи заснований на типових фізичних перетвореннях, що відбуваються у пристрої: випаровування, стиснення, конденсація та розширення.

Щоб використовувати тепло з навколишнього середовища, теплові насоси вимагають лише невелику кількість електроенергії для керування процесами та роботи циркуляційного насоса. Окремі теплові насоси можуть відрізнятися за технологією та ціною залежно від того, чи одержують вони енергію з повітря, землі або води.

Як працює тепловий насос

Технічний процес опалення таким насосом можна описати в 3 частинах:

1. Система джерела тепла, яка витягує необхідну енергію з навколишнього середовища - зазвичай це рідина, яка поглинає тепло з навколишнього середовища, наприклад, із землі або ґрунтових вод, і і передає його тепловому насосу. Виняток становлять повітряні теплові насоси: зовнішнє повітря всмоктується вентилятором, який подає тепло із навколишнього середовища безпосередньо в тепловий насос.

2. Тепловий насос, який дозволяє використовувати рекупероване тепло з навколишнього середовища. У теплообміннику використовується так званий Випарник енергія навколишнього середовища з першого циклу передається холодоагенту (в газоподібній формі). Результатом є випаровування холодоагенту. Пари холодоагенту засмоктуються компресором. Він підвищує рівень температури холодоагенту, тому він стає теплішим. В іншому теплообміннику, так званому конденсаторі гарячий холодоагент у вигляді газу під високим тиском конденсується і виділяє тепло. Далі зріджений холодоагент надходить у розширювальний клапан. Там його тиск знову знижується, та фактор змінює свій фізичний стан на рідину.

3. Система розподілу та зберігання тепла теплових насосів, що розподіляє або тимчасово зберігає тепло в будинку – як теплоносій в системі опалення опалювальної будівлі зазвичай циркулює вода. Вода забирає тепло, який холодоагент вивільняє в конденсаторі при конденсації і направляє його в розподільчу систему, наприклад, опалення або радіатори, в резервуар для опалювальної води або гарячої води для побутового споживання.

 • Де можна встановити тепловий насос?
  Де можна встановити тепловий насос?
  Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути. Опалювальні прилади цього типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але в той же час вони досягають найвищих класів енергоспоживання серед усіх доступних пристроїв.
  Де можна встановити тепловий насос?
 • Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?
  Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?
  Одним із найбільш економічних джерел зимового опалення у наших будинках є тепловий насос повітря-вода. Він сконструйований таким чином, що здатний обігрівати порівняно велику поверхню і споживати при цьому мінімальну кількість електроенергії. Тому його використовують як енергозберігаюче джерело тепла. Він використовує відновлювані джерела енергії: воду та повітря. Чи має насос окрім нагрівання охолоджувальні властивості?
  Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner