Котли з ручним завантаженням відходять у минуле?
Розвиток сучасних технологій означає, що на ринку з’являються все новіші рішення для покращення роботи котлів центрального опалення. Зараз у пропозиціях виробників переважають моделі з автоподатчиком,
регулювання кількості спалюваного палива під потреби системи опалення будинку. Чи означає це, що печі з ручним завантаженням застарівають і більше не використовуються? Відповідь на це питання шукайте далі в нашій статті.
Характеристика котлів з ручним завантаженням
Котли з ручним завантаженням все ще залишаються дуже популярними печами центрального опалення. Інвестори цінують їх за порівняно низьку ціну, просту конструкцію та просту експлуатацію. Не можна заперечувати, що з точки зору витрат на придбання, а також подальшої експлуатації ці пристрої мають істотну перевагу перед сучасними котлами з живильником. Ще однією характерною особливістю шихтових печей є те, що вони можуть спалювати різні види палива. На відміну від моделей з живильником, пристосованим для спалювання тільки пелет або еко-гороху, вони підтримують традиційне вугілля, горох або деревина.
З одного боку, така універсальність є перевагою, а з іншого — загрозою для навколишнього середовища. У минулі часи користувачі безкласових печей старого покоління (так званих печей) спалювали в них все, що могли, через що ці пристрої викидали в атмосферу велику кількість забруднюючих речовин.
Це одна з головних причин запровадження обов’язкових норм викидів, завдяки яким використання транспортних засобів «Попелюшка» перестає бути вигідним. У багатьох місцях це відверто незаконно.
Чи варто інвестувати в котел з ручним завантаженням?
Хоча котли з ручним завантаженням у багатьох асоціюються в основному зі згаданими вище «Попелюшками» (печі верхнього горіння), моделі, що випускаються сьогодні, мають з ними мало спільного. В даний час на ринку доступні тільки котли нижнього згоряння, характеризується міцнішою структурою, більш ефективною роботою та меншими викидами.
Сучасні котли з ручним завантаженням можуть легко скласти конкуренцію печам з живильником. Відповідність директиві ЄС з екодизайну підтверджує, що це екологічні пристрої, адаптовані до поточних екологічних та сезонних вимог енергоефективності. Можна з повною впевненістю сказати, що завантажувальні моделі не виходять з ужитку і досі охоче використовуються. Ці пристрої рекомендовані всім інвесторам, які шукають дешевшу альтернативу автоматичним котлам з живильником.
- Де можна встановити тепловий насос?Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути. Опалювальні прилади цього типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але в той же час вони досягають найвищих класів енергоспоживання серед усіх доступних пристроїв.Де можна встановити тепловий насос?
- Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?Одним із найбільш економічних джерел зимового опалення у наших будинках є тепловий насос повітря-вода. Він сконструйований таким чином, що здатний обігрівати порівняно велику поверхню і споживати при цьому мінімальну кількість електроенергії. Тому його використовують як енергозберігаюче джерело тепла. Він використовує відновлювані джерела енергії: воду та повітря. Чи має насос окрім нагрівання охолоджувальні властивості?Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?