Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Немає відгуків, додати
вул. Милославська 6, оф 301, Індекс 02097, Київ, Україна
Додати відгук

Критерії вибору теплового насоса KOŁTON

Критерії вибору теплового насоса KOŁTON

Чому варто обрати тепловий насос KOŁTON?

Тепловий насос як інвестиція на багато років. 

Важливі критерії вибору

 
В епоху трансформації енергії, відходу від традиційних джерел енергії, теплові насоси є рішенням, яке займає значну та зростаючу частку у виробництві тепла в будівлях у Польщі. Великий сегмент ринку займають теплові насоси повітря-вода, а вибір пристроїв і виробників величезний.

З цих виробників на польському ринку є вітчизняні та іноземні виробники – їх більшість. Велика кількість вибору, а також інформаційний «туман» ускладнюють прийняття рішення про покупку, на що впливає ряд факторів і критеріїв, розглянутих у пунктах.

Kołton, як польський виробник теплових насосів, підготував список критеріїв, які є чудовим інструментом для підвищення обізнаності про те, які характеристики повинен мати преміальний тепловий насос, який використовується в польському кліматі.

 • Критерій походження

Відноситься до країни походження виробника теплового насоса. Це важливо для людей, які віддають перевагу продуктам. Компанія Kołton розташована в південній частині Польщі: між Татрами та хребтом Баб’я-Гора – ​​у регіоні з одними з найскладніших зимових умов. Якщо теплові насоси Kołton тут працюють бездоганно, то в менш вимогливих областях це буде тільки краще.

 • Критерій джерела енергії

Існують різні типи теплових насосів, наприклад повітря-вода, вода-вода або грунт-вода. Вибір залежить від індивідуальних потреб і умов монтажу. Теплові насоси Kołton Aircompact є повітряно-водяними насосами, тобто під час роботи вони забирають тепло з атмосферного повітря та передають його опалювальній установці в будівлі.

 • Критерій системи охолодження

У системах охолодження та кондиціонування повітря ми зустрічаємо термін холодильний цикл. Системи охолодження зустрічаються, серед іншого, в холодильниках, холодильних камерах, установках з охолодженою водою, кондиціонерах і теплових насосах. Система охолодження використовується для передачі енергії з низькотемпературного середовища в систему центрального опалення з високою температурою.

Якщо ми маємо справу з холодильним контуром, розділеним між внутрішнім і зовнішнім блоками, ми говоримо про спліт-систему. Якщо вся газова система знаходиться всередині зовнішнього блоку, це називається моноблочною системою. Обидві ці системи мають різні особливості.
Моноблочний тепловий насос має систему охолодження, повністю підготовлену виробником, а спліт-насос має систему охолодження, яку підключає монтажник з відповідними повноваженнями - якість цього підключення часто визначає правильну роботу теплового насоса.

Теплові насоси Kołton Aircompact є моноблочними насосами, і кожен з них перевірений виробником при низьких температурах і високій вологості в кліматичній камері. Так званий Ліцензії на F-газ і такі теплові насоси не зареєстровані в системі CRO.

 • Критерій робочого фактора

У випадку теплових насосів холодоагент використовується для передачі тепла від наземного джерела (повітря, вода, земля тощо) до системи центрального опалення в будівлі. Холодоагент стискається та розширюється в процесі циклу охолодження,що спричиняє поглинання тепла з низькотемпературного середовища та виділення тепла в середовище з високою температурою.

Робочі/холодильні агенти діляться на природні (R717 - аміак, R290 - пропан, R600a - ізобутан, R744 - вуглекислий газ) і синтетичні (найпопулярніші з них - фторовані холодоагенти, які використовуються в теплових насосах, такі як R410A, R134a, R407C, R32 тощо). Кожен із цих газів характеризується різними параметрами: ефективністю, ефективністю, стабільністю та впливом на навколишнє середовище.
Завдяки широкому розумінню політики захисту клімату було вирішено, що значну частину синтетичних речовин, що містять фтор, слід вилучити з використання,отже, розробка альтернативних холодоагентів із меншим впливом на навколишнє середовище (наприклад, вуглекислий газ, аміак, пропан) або холодоагентів із низьким потенціалом глобального потепління (наприклад, HFO). Вибір правильного холодоагенту залежить від багатьох факторів, включаючи місцеві правила, доступність, потужність і ефективність.

Важливо,вибрати холодоагент, який є екологічним і має мінімальний вплив на навколишнє середовище, щоб тепловий насос відповідав чинним екологічним нормам і стандартам. У теплових насосах Kołton Aircompact використовується пропан, який називають фактором майбутнього.

Технічні властивості пропану також мають вирішальне значення для ефективної роботи таких пристроїв. Пропан характеризується низькою чутливістю до вологи, не корозує елементи теплового насоса, дозволяє працювати при низьких температурах - приблизно до мінус 30 градусів на вулиці, і забезпечує високу ефективність теплового насоса навіть при низьких температурах навколишнього середовища.

 • Критерій контролю

Це стосується методу контролю та керування тепловим насосом. Сучасні теплові насоси повинні бути оснащені передовими системами управління, які дозволяють оптимально використовувати енергію. Контроль можна розглядати двояко. Перший - це управління самим пристроєм. Другий – управління опаленням.

Перший критерій, тобто управління самим пристроєм: від якості такого контролю залежить культура експлуатації пристрою, захист пристрою від несанкціонованої поведінки, можливість адаптації роботи пристрою до зовнішніх умов, спосіб розморожування зовнішнього теплообмінника , надійність і довговічність системи. Більшість параметрів знаходяться поза контролем користувача, але знання внутрішніх функцій, які виконує контролер, має вирішальне значення для розрізнення пристроїв, які мають складні алгоритми та функції безпеки, і ті, які не мають.
Другий критерій, тобто управління опаленням, стосується яким чином буде подаватися тепло до будівлі.

Основними параметрами управління тепловим насосом є параметри погодного керування, графіки роботи, графіки зміни температур, а також можливість співпраці з іншими тепловими насосами – так звана каскадна система або з іншими пристроями (пікові джерела), наприклад газовими, масляними, пелетними котлами, різні утеплювачі. Якщо тепловий насос не має таких опцій, слід припустити, що для значної кількості користувачів такий контроль може виявитися незадовільним.
Опції контролера такі як: можливість поступового включення обігрівачів, Зв'язок із фотоелектричним інвертором або системою енергоменеджменту будівлі також важливий для багатьох користувачів і зараз стає стандартом.

 • Критерій віддаленого моніторингу пристрою

Під телеметрією ми розуміємо можливість передачі параметрів теплового насоса на відстань. Це дозволяє дистанційно спостерігати за роботою теплового насоса, проводити діагностику та змінювати робочі параметри. У цьому контексті важлива здатність отримувати історичні дані,що дозволяє аналізувати попередні періоди. Теплові насоси Kołton на основі системи TECH eModul надають таку можливість безкоштовно.

 • Критерій температури подачі

Відноситься до здатності теплового насоса постачати тепло в будівлю при певній температурі. Теплові насоси Kołton дозволяють отримувати температуру подачі до 65°C у широкому робочому діапазоні.

 • Критерій охолодження

Відноситься до здатності теплового насоса забезпечувати охолодження влітку. Деякі теплові насоси можуть працювати в реверсивному режимі та забезпечувати охолодження в теплі місяці. Теплові насоси Kołton мають цю опцію.

 • Критерій продуктивності та ефективності

Відноситься до енергоефективності теплового насоса. Вища ефективність означає менше споживання енергії та нижчі експлуатаційні витрати. На це вказує коефіцієнт COP, який надається при різних зовнішніх температурах для різних температур подачі.

При низьких зовнішніх температурах варто звернути увагу на COP для параметра A-10/W55 або A-7/W55. Завдяки оптимальним значенням коефіцієнтів COP в таких умовах можна очікувати, що теплові насоси здатні нагрівати гарячу воду для побутових потреб з високою ефективністю навіть за низьких зовнішніх температур і працювати у високотемпературних установках. Багато коефіцієнтів COP надаються виробниками декларативно, що означає, що вони не повинні бути однаковими в практиці експлуатації.

Коефіцієнти COP, наведені для теплових насосів Kołton, підтверджені відповідними сертифікатами, виданими після випробувань в акредитованій лабораторії.

Для оцінки ефективності теплових насосів можна використовувати класи енергоспоживання: вони позначаються літерами від A+++ (найвища ефективність) до G (найменша ефективність). Слід враховувати, що в умовах помірного клімату не слід використовувати насоси класів, відмінних від класів A+++ і A++. Теплові насоси Kołton мають два найвищі класи енергоспоживання A+++ і A++ для інверторних і двопозиційних насосів відповідно.

 • Критерій обслуговування

Це стосується наявності та якості сервісних послуг, які пропонує виробник або постачальник теплового насоса. Важливо вибрати виробника, який пропонує розвинену сервісну мережу, гарантію і швидке реагування на можливі несправності або проблеми з пристроєм. Компанія Kołton має завод і авторизований сервісний центр - навчений персонал, який виконує відповідні сервісні дії.

 • Ціновий критерій

Відноситься до витрат на придбання та встановлення теплового насоса. Ціни на тепловий насос можуть відрізнятися в залежності від виробника, моделі, потужності та додаткових функцій.

Важливо знайти правильний баланс між якістю та ціною, щоб отримати оптимальне рішення з точки зору продуктивності та вартості. Досвід показує, що якість приходить за ціною, тому теплові насоси з відмінними параметрами є економічно вигіднішими в експлуатації, ніж дешеві/ринкові насоси. Теплові насоси Kołton Aircompact відповідають цій моделі.

При виборі теплового насоса важливо брати до уваги ці різні критерії та адаптувати їх до індивідуальних потреб, місцевих умов і переваг. Також доцільно проконсультуватися з фахівцем з теплових насосів, для більш детальної та індивідуальної консультації щодо вибору правильного пристрою. Будь ласка, зверніться до технічного персоналу Kołton, який розвіє будь-які сумніви щодо можливості встановлення теплового насоса.

 • Де можна встановити тепловий насос?
  Де можна встановити тепловий насос?
  Будинки, обладнані тепловими насосами, – це майбутнє, до якого варто прагнути. Опалювальні прилади цього типу не тільки не мають негативного впливу на навколишнє середовище, як інші джерела тепла, засновані на спалюванні викопного палива, але в той же час вони досягають найвищих класів енергоспоживання серед усіх доступних пристроїв.
  Де можна встановити тепловий насос?
 • Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?
  Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?
  Одним із найбільш економічних джерел зимового опалення у наших будинках є тепловий насос повітря-вода. Він сконструйований таким чином, що здатний обігрівати порівняно велику поверхню і споживати при цьому мінімальну кількість електроенергії. Тому його використовують як енергозберігаюче джерело тепла. Він використовує відновлювані джерела енергії: воду та повітря. Чи має насос окрім нагрівання охолоджувальні властивості?
  Чи може тепловий насос працювати як кондиціонер?

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner